Najlepsze wydarzenia muzyczne w jednym miejscu!

Trasa Kult Akustik 2023

KULT ogłosił daty trasy Kult Akustik 2023!

Zespół po raz kolejny zaprosi swoich fanów na muzyczną podróż, podczas której zaprezentuje swoje największe przeboje w wersji akustycznej. Trasa „bez prądu” rozpocznie się 26 lutego w Częstochowie i potrwa do 16 kwietnia. Zespół zaplanował 16 koncertów w 13 polskich miastach, w tym: Poznań, Gdańsk, Łódź, Lublin, Katowice, Bielsko-Biała, Kraków, Wrocław, Szczecin, Warszawa, Toruń i Bydgoszcz. Bilety na wszystkie koncerty pod szyldem Kult Akustik 2023 są już dostępne!

KULT został założony ponad 40 lat temu w Warszawie. Wokalista Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska byli jego założycielami, a do składu dołączyli także gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Zespół zadebiutował na estradzie 7 lipca 1982 roku w klubie Remont w Warszawie. Od tego czasu grupa nie przestaje koncertować i wydawać nowych albumów.

Stałym punktem koncertowego harmonogramu grupy Kult jest trasa Kult Akustik, która odbywa się w pierwszych 6 miesiącach roku. Cykl koncertów „bez prądu” w kilkunastu największych polskich miastach to już prawdziwa tradycja, którą co roku celebrują dziesiątki tysięcy fanów z całego kraju. W warszawskiej Stodole zespół gra „bez prądu” aż czterokrotnie, zawsze wypełniając klub po brzegi. W 2023 roku będzie podobnie!

Obecny skład KULTU tworzą: Kazik Staszewski (wokal), Wojciech Jabłoński (gitara), Piotr Morawiec (gitara), Ireneusz Wereński (bas), Tomasz Goehs (perkusja), Konrad Wantrych (klawisze), Janusz Zdunek (trąbka), Mariusz Godzina (saksofony) i Jarosław Ważny (puzon). W koncertach akustycznych corocznie bierze udział również gościnnie udzielający się na instrumentach perkusyjnych Marcin Kydryński oraz wspierający zespół na gitarze akustycznej Krzysztof Popek Popczyk.

Trasa Kult Akustik 2023 to doskonała okazja do zaprezentowania swoich największych przebojów w zupełnie nowym wydaniu. Zespół zapewnia, że nie zabraknie takich hitów jak „Do Ani”, „Polska”, „Bóg, Honor, Ojczyzna”, „Baranek” czy „Krew Boga”. KULT zawsze dba o to, by jego koncerty były pełne energii, emocji i niezapomnianych wrażeń. Trasa Kult Akustik 2023 będzie więc prawdziwą ucztą dla uszu

Trasa Kult Akustik 2023:

26 lutego – Filharmonia Częstochowska, Częstochowa
4 marca – Aula UAM, Poznań
11 marca – Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
12 marca – Klub Wytwórnia, Łódź
16 marca – Centrum Spotkania Kultur, Lublin
17 marca – Katowice Miasto Ogrodów, Katowice
18 marca – Cavatina Hall, Bielsko-Biała
19 marca – Klub Studio, Kraków
25 marca – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
29 marca – Filharmonia im. M. Karłowicza, Szczecin
31 marca – Klub Stodoła, Warszawa
1 kwietnia – Klub Stodoła, Warszawa
12 kwietnia – CKK Jordanki, Toruń
14 kwietnia – Klub Stodoła, Warszawa
15 kwietnia – Klub Stodoła, Warszawa
16 kwietnia – Filharmonia Pomorska, Bydgoszcz

Źródło: mat. prasowe organizatora


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *