Najlepsze wydarzenia muzyczne w jednym miejscu!

Koncert Dariusza Kozakiewicza w Muzycznym studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę, 12 lutego, od godz. 19.05. Fot. mat. prasowe organizatora

Dariusz Kozakiewicz świętuje premierę swojej najnowszej płyty w Radiowej Trójce 12 lutego

Wyjątkowy koncert Dariusza Kozakiewicza odbędzie się 12 lutego w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Występ ten jest częścią promocji nowego winylowego wydawnictwa Polskiego Radia. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncercie i śledzić go na żywo w Radiowej Trójce, na Facebooku, YouTube i stronie trojka.polskieradio.pl. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 19.05. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności. Zaproszenia można zdobyć, słuchając Trójki.

Urodzony w Warszawie 30 grudnia 1951 roku Dariusz Kozakiewicz to utalentowany kompozytor, gitarzysta i wokalista. Jego muzyczna kariera rozpoczęła się w zespole Fatum, a następnie grał w grupach Pięciu oraz Breakout, z którym nagrał album „Blues” w 1971 roku. Po odejściu z tego zespołu w 1972 roku, stał się gitarzystą hardrockowego Testu, komponując także dla niego. Najbardziej znany jest jednak jako gitarzysta grupy Perfect, która rozpadła się w 2020 roku. Od tego czasu koncertuje jako Darek Kozakiewicz Live.

W 2021 roku Dariusz Kozakiewicz obchodził jubileusz 50 lat swojej pracy artystycznej, a jego dwupłytowe wydawnictwo CD „Krokodyl” wydane przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia było ukoronowaniem tego wydarzenia. Wkrótce pojawił się pomysł na wydanie specjalnej płyty winylowej, która zawiera 9 utworów (Strona A – Kozakiewicz jako kompozytor, strona B – Kozakiewicz jako gitarzysta) oraz nową wersję piosenki „Płyń pod prąd”, skomponowanej przez Kozakiewicza dla zespołu Test w 1974 roku. W nowym wydaniu utworu, oprócz stałych muzyków towarzyszących Kozakiewiczowi, basisty Tomasza Płonki i perkusisty Sławka Puchały, pojawiła się także wokalistka Justyna Panfilewicz. W takim składzie wystąpią na żywo w Radiowej Trójce.

Źródło: Polskie Radio Wydział Public Relations


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *