Najlepsze wydarzenia muzyczne w jednym miejscu!

Muzyczne lato w Dworku Białoprądnickim

Wakacje w plenerze przy ulicy Papierniczej 2 upłyną w rytmie przeróżnych dźwięków. Do muzycznych atrakcji należeć będą m.in. piątkowe wieczory, kiedy to młode zespoły będą prezentować swoje umiejętności na plenerowej scenie w ramach wydarzenia o nazwie Odkrywka. To przegląd muzyczny skierowany do zespołów z Krakowa i okolic, które nie wydały jeszcze długogrającego albumu (tzw. LP). Celem imprezy jest zaprezentowanie publiczności nowości na krakowskiej scenie – jej różnorodności i jakości oraz wsparcie debiutujących artystów w dotarciu do większego grona odbiorców. Od lat Dworek Białoprądnicki daje szansę zaistnienia początkującym muzykom, którym udostępnia swoją infrastrukturę, wiedzę i doświadczenie, a karierę w ten sposób zaczynała m.in. Hanka Wójciak.

Na szczególną uwagę zasługuje cykl plenerowych koncertów o nazwie Letnie Granie, stanowiących okazję do spędzenia wieczorów przy muzyce na żywo. W każdą niedzielę lata, zawsze o 19.00, ze sceny zabrzmią zróżnicowane dźwięki – od jazzu po rock, od muzyki klasycznej po nowoczesne brzmienia. Niewątpliwym atutem jest fakt, że koncerty odbywają się w pięknym otoczeniu, pod chmurką – tak wszyscy melomani mogą odpocząć po trudach całego tygodnia.

Cykl startuje w niedzielę 14 lipca koncertem Krakofonii, pierwszego i jedynego w swoim rodzaju krakowskiego chóru LGBTQ+. Tydzień później na scenie pojawi się zespół P.Unity, który rozrusza publiczność utworami w klimacie funksouljazz i rap. W niedzielę 28 lipca zagra KNEDLOVE, czyli nietuzinkowy duet muzyczno-życiowy grający muzykę alternatywną i niezależną. W sierpniu klimat stanie się nieco bardziej klasyczny – 4 sierpnia zabrzmią największe przeboje opery, opertki i musicalu, w kolejną niedzielę królować będzie folk i ethno w wykonaniu Hanki Wójciak i jej kapeli, z kolei 18 sierpnia na scenie zagości Cinemon z repertuarem w stylu rock i grunge. Na koniec sierpnia zagra Zima Stulecia – w skład projektu wchodzą muzycy znani z takich formacji jak Błoto czy EABS, czyli Marcin Rak i Marek Pędziwiatr. Ich muzyka – elektroniczna, bitowa, z domieszką jazzu i z dużą dozą improwizacji będzie idealna na pożegnanie ostatnich chwil lata. Cykl koncertów zakończy duet poszukujący przestrzeni dla zapomnianych, ludowych pieśni o nazwie Chvost, który wystąpi 1 września.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *